Piękny uśmiech w każdym wieku

Piękny usmiech ADP Clinic Lublin

Piękny uśmiech w każdym wieku

Marzysz o pięknych zębach, które zapewnią Ci komfort jedzenia oraz mówienia, a dzięki temu poprawią Twoje samopoczucie i pewność siebie? Z pomocą przychodzi protetyka!

Proteza niejedno ma imię – nie jest to rozwiązanie dedykowane tylko starszym czy zupełnie bezzębnym osobom.

Istnieje wiele rodzajów uzupełnień braków zębowych – niektóre z nich to sekret urody wielu gwiazd ekranu!

W ADP Clinic wykonujemy

  • protezy dentystyczne częściowe – zastępują kilka zębów,
  • protezy dentystyczne całkowite – zastępują wszystkie zęby,
  • korony zębowe protetyczne – odtwarzają pojedyncze zęby, są zamocowane na stałe w jamie ustnej, na filarach, którymi mogą być zęby własne bądź implanty,
  • mosty zębowe – mogą zastępować kilka zębów, podobnie jak korony, wykonujemy je na zębach własnych jak i na implantach,
  • licówki na zęby – odtwarzają bądź korygują kształt zębów, są na stałe cementowane na zębach pacjenta, jednocześnie wymagają jedynie minimalnej ingerencji we własne zęby w porównaniu z tradycyjnymi koronami. Zapewniają bardzo wysoką estetykę.

Jakie leczenie wybrać?

Protezy zębowe częściowe i całkowite są stosowane w przypadku braku kilku bądź wszystkich zębów. W naszej klinice wykonujemy protezy tradycyjne akrylowe, jak również protezy z tworzywa Vertex, które dzięki zastosowaniu elastycznego materiału są dużo wygodniejsze i bardziej estetyczne.

Wykonujemy również protezy zębowe szkieletowe metalowe, w których wsparciem dla całej konstrukcji jest lany metalowy rdzeń zapewniający konstrukcji wytrzymałość i bardzo dobrą stabilizację w jamie ustnej. Odmianą tej protezy jest proteza metalowo – elastyczna, w której różnicą jest brak metalowych klamer – są one różowe, elastyczne.

Wymienione wyżej protezy należą do uzupełnień ruchomych, a decyzja o wyborze konkretnego typu ustalana jest podczas wizyty przede wszystkim w zależności od stanu uzębienia, jak również od życzenia pacjenta.

Ten typ uzupełnienia może być również wsparty na implantach zębowych – jest to w dalszym ciągu proteza wyjmowana, ale zapewniająca dużo większy komfort użytkowania dzięki umocowaniu na elementach zatrzaskowych dołączonych do implantów co zapobiega również przemieszczaniu się protezy w jamie ustnej.

Korony zębów, mosty zębów i licówki zębów

Korona zębowa to uzupełnienie, które odbudowuje ząb zniszczony na przykład w wyniku dużej próchnicy, wypadku, złamania większego fragmentu zęba. Przygotowujemy ząb szlifując go i pobieramy wycisk. Efektem finalnym jest praca którą można porównać do „czapeczki” która zacementowana na stałe, przykrywa ząb, odtwarzając jego wygląd i funkcję gryzienia.

Mosty zębowe wykonywane są, kiedy występują braki jednego lub kilku zębów obok własnych zębów. W takim wypadku szlifujemy zęby graniczące z luką i cementujemy na nich uzupełnienie. Między nimi znajduje się odtwarzany, brakujący ząb.

Licówki są natomiast uzupełnieniem, które wykonywane jest najczęściej na zęby przednie w celach poprawy estetyki, m. in. w wypadku kiedy:

  • występują przebarwienia;
  • w zębie obecnych jest kilka wypełnień, plomb, które po czasie ulegają przebarwieniu i zaczynają być zauważalne;
  • chcemy skorygować kształt zębów lub diastemę, czyli przerwę między zębami.

Przeważnie zęby wymagają szlifowania, jednak jest ono minimalne – jest to nieporównywalnie mniejsza ingerencja w zęby niż w przypadku koron. Licówki wykonane są z wysoce estetycznego tworzywa ceramicznego.

Omówione powyżej leczenie możliwe jest również do przeprowadzenia w oparciu o implanty wszczepione w kość pacjenta.

Planując i przeprowadzając leczenie łączymy wymienione wyżej metody w celu zapewnienia Państwu najwyższego komfortu.

Zapraszamy na konsultacje!

0 comments on “Piękny uśmiech w każdym wieku

Comments are closed.