Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii, które przyczyniają się do poprawy wyglądu i estetyki naszej twarzy i zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozytywnie wpływają na wygląd i samopoczucie Pacjentów, a przez co na ich pewność siebie i wysoką samoocenę, bo przecież chyba nie ma nic bardziej optymistycznego niż szeroki, szczery uśmiech. Białe, równe, piękne zęby nie tylko są oznaką urody, ale i także dobrego zdrowia.

 

Najczęstszym i najbardziej widocznym “gołym okiem” problemem Pacjentów są braki w uzębieniu. Już sam brak zęba lub zębów, szczególnie przednich, uważany jest za nieestetyczny. Ale brak zębów, lub nawet czasem brak jednego zęba, po pewnym czasie może doprowadzić także do zniekształcenia rysów twarzy i pogorszenia naszego całego wyglądu. Większe braki w uzębieniu mogą optycznie zniekształcić nam twarz, ponieważ skutkiem tego będą zapadające się policzki, wysunięcie dolnej szczęki ku przodowi i w konsekwencji zapadnięcie się części twarzy pod nosem. Efektem tych zmian będzie wygląd charakterystyczny dla osób w mocno podeszłym wieku, choć czasem Pacjent ma zaledwie 50 lat.

 

Stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw tym problemom. Może ona poprawić nasz uśmiech, także dzięki korekcji lub leczeniu nierównych, stłoczonych, wychylonych zębów, o nieestetycznym kształcie, czasem za małych lub o zbyt ciemnym kolorze.

 

Jednymi z najczęściej wykonywanych przez naszych specjalistów zabiegów są: profesjonalne wybielanie zębów, scaling i piaskowanie. Jednak ogromne rozpowszechnienie próchnicy i dolegliwości związanych z jej powikłaniami, są powodem, dla którego w ADP Clinic, równolegle do realizowanego w ramach stomatologii estetycznej leczenia, poświęcamy dużo wysiłku na działania profilaktyczne.

Higiena jamy ustnej i skaling

Jedną z głównych przyczyn próchnicy są bakterie płytki nazębnej, która osadza się na powierzchni zębów i uzupełnień protetycznych, a po krótkim czasie ulega mineralizacji i tworzy kamień nazębny. Bakterie płytki i kamienia nazębnego wywołują również zapalenie dziąseł i przyzębia. Zapobieganie próchnicy i paradontozie jest możliwe dzięki właściwej higienie jamy ustnej. Każdy pacjent naszej kliniki, poczynając od najmłodszych, może liczyć na bardzo dokładne badanie stanu uzębienia (również  z wykorzystaniem aparatu diagnodent), a także na ocenę ilości płytki i kamienia nazębnego. Staramy się przeprowadzać profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej, nie tylko  z wykorzystaniem szczoteczki, ale i elementów dodatkowych, takich jak nici dentystyczne, irygatory, itp. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania naszych pacjentów.

 

Pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego powinno być oczyszczenie zębów z osadów, płytki i kamienia, a więc wyeliminowanie szkodliwych dla zębów i przyzębia czynników. W naszym gabinecie skaling wykonujemy aparatem ultradźwiękowym. Po zdjęciu kamienia używamy piaskarki, by specjalnym piaskiem stomatologicznym rozpylanym z wodą oczyścić miejsca trudno dostępne. Zabieg kończy wypolerowanie powierzchni zębów gumką lub szczoteczką z pastą polerską. Proponujemy pozabiegowe pokrycie zębów preparatami wysokofluorowymi, które dodatkowo zabezpieczają przed nadwrażliwością i próchnicą. Zalecamy, aby skaling wykonywać co 6-8 miesięcy.

Wybielanie

Przebarwienia i zmiana kolorów zębów coraz częściej stanowią poważny problem estetyczny dla naszych pacjentów. Śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wielu ludzi. W ADP Clinic jesteśmy otwarci na rosnące oczekiwania wszystkich pacjentów. Zabiegi profesjonalnego wybielania, które oferujemy są bezpieczne, skierowane niemal do wszystkich. Przeciwwskazań do wykonania zabiegu wybielania jest niewiele, do najważniejszych należą: ciąża, okres karmienia, wiek poniżej 16 roku życia, alergia na nadtlenki, znaczne starcie szkliwa oraz silny stan zapalny dziąseł. Zabieg poprzedzony jest badaniem lekarskim, oceną stanu uzębienia i – obowiązkowo – oczyszczeniem zębów z kamienia.

Wybielanie w domu

Przy wybielaniu nakładkowym, lekarz pobiera wyciski i przy ich pomocy przygotowuje indywidualne szyny silikonowe. Pacjent po otrzymaniu szyn i 10, 15 lub 20 proc. żelu zawierającego nadtlenek karbamidu, sam wprowadza sobie odrobinę żelu do szyn i zakłada je na noc. Wszystko jest bezbolesne, łatwe w użyciu, a efekt wybielania widać już po drugim nałożeniu. Co istotne, szyny można przechować, by po pewnym czasie ponownie rozjaśnić zęby. Efekt wybielania utrzyma się dłużej, jeżeli przez kilka dni po zabiegu powstrzymamy się od spożycia produktów przebarwiających, np. herbaty.

Wybielanie u stomatologa

Proponujemy również wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Na pojedyncze ciemniejsze zęby lekarz założy 30 proc. żel wybielający i zaktywuje go zimnym światłem specjalnej lampy. Efekt wybielania widać już po trwającym ok. 40 minut zabiegu. Zęby można pokryć również żelem o bardzo wysokim stężeniu i wybielać na jednej wizycie, pod ścisłą kontrolą lekarza, bez użycia lampy.

 

Zdarza się, że trwałemu przebarwieniu ulegają zęby po leczeniu endodontycznym. Tu proponujemy, aby środek wybielający założyć do środka zęba na 3 do 7 dni. Powtarzając zmiany opatrunku trzy, cztery razy, uzyskamy efekt rozjaśnienia utrzymujący się od dwóch do trzech lat. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości pozabiegowej pokrywamy zęby specjalnym preparatem fluorowym, który likwiduje ten problem.

Facilities
No architectural barriers
No architectural
barriers
WiFi
WiFi
Payment by card
Payment
by card
Why ADP Clinic?
Experience
Experience
Complexity
Complexity
Equipment and diagnostics
Equipment and
diagnostics