Implantologia Stomatologiczna

ADP Clinic Lublin

Implantologiaw stomatologii

Implantoprotetyka jest działem stomatologii, który łączy w sobie interdyscyplinarną wiedzę z zakresu protetyki, chirurgii i periodontologii. Nowoczesna implantoprotetyka zapewnia uzyskanie doskonałych efektów wizualnych przy bardzo wysokim bezpieczeństwie i skuteczności, sięgających 99% wszystkich zabiegów. Dzięki dzisiejszej implantoprotetyce rozległe braki zębowe u Pacjentów, bądź też całkowity brak zębów można na tyle odtworzyć za pomocą implantów, że Pacjenci nie będą czuli, ani widzieli różnicy. Implanty można stosować do takich uzupełnień protetycznych, których nie dałoby się stworzyć jeszcze 15 czy 20 lat temu. Dzięki implantom, wiele osób, w tym gwiazd ekranu, może czarować pięknym uśmiechem i delektować się wszystkimi swoimi ulubionymi potrawami. Uzyskamy też komfort i pełną funkcjonalność w zakresie rozdrabniania i przeżuwania pokarmu.

Implantologia ADP Clinic Lublin

Czym są Implanty Zębowe

Implanty stomatologiczne ADP Clinic Lublin

Implanty to specjalnie skonstruowane śruby z tytanu, które lekarz umieszcza w kości szczęk Pacjenta, aby mogły służyć jako trwałe podparcie dla nowych zębów czy też nowej protezy. Można powiedzieć, że implant zęba ma zastąpić korzeń utraconego zęba. Zaleta implantów jest fakt, że zapobiegają one bezpowrotnej utracie kości, która ma zawsze miejsce po ekstrakcji zęba.

białe zęby ADP Clinic lublin

Tytan w Implantologii

Jedną z najistotniejszych cech implantów jest ich wykonanie z tytanu. Materiał ten jest biozgodny, czyli nie jest postrzegany przez ludzkie tkanki jako ciało obce. Dzięki temu tytan może zespolić się z tymi tkankami i nie zostanie odrzucony przez organizm Pacjenta. Implant tytanowy nie maskuje braków zębowych, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujące i świetnie wyglądające nowe zęby. Po leczeniu implantologicznym nowy ząb będzie się składał z dwóch części: umieszczonego w kości implantui naddziąsłowej części protetycznej. Gdy zastosujemy tu koronę pełnoceramiczną, efekt wizualny będzie doskonały. Zastosowanie implantów nie jest ograniczone tylko do uzupełnienia pojedynczych braków. Implantoprotetyka pozwala bowiem na  obudowie kilku zębowa nawet pełną rekonstrukcję w przypadku bezzębia. Wykonanie kilku implantów pozwoli Pacjentom zapomnieć o niezbyt miłym odkładaniu swojej starej protezy na noc do szklanki lub wyciągania jej podczas spożywania niektórych posiłków.

Leczenieimplantologiczne

W oparciu o posiadane od 1997 roku doświadczenie implantologiczne i implanto-protetyczne proponujemy pacjentom szereg trwałych i skutecznych rozwiązań odbudowy braków zębowych. Wymagany okres od zabiegu wszczepienia implantu do jego obciążenia to 3-4 miesiące. W szczególnych sytuacjach wykonujemy odbudowy lub obciążenie natychmiastowe na wszczepach w dniu ich założenia.

Plan leczenia każdego pacjenta zostaje indywidualnie przygotowany na podstawie analizy badania lekarskiego i badań dodatkowych i doświadczenia leczącego zespołu.

Pacjent informowany jest o całym procesie leczenia związanym z tym bezpieczeństwem, czasem oraz co równie ważne o kosztach leczenia.

Po wzroście implantu wybór opcji protetycznej zależy od preferencji pacjenta uwzględnionych w planie leczenia.
W przypadku pojedynczych ubytków zębów stosujemy implanty na których po integracji z kością cementujemy koronę protetyczna. Proponujemy pacjentom wykonanie koron protetycznych na stali złocie lub pełnoceramicznych – na cyrkonie. Są one osadzane w ustach na łącznikach protetycznych przykręconych do implantu. Łączniki mogą być tytanowe lub cyrkonowe a o ich rodzaju decydują względy kosmetyczne oraz wytrzymałościowe. Korona na implancie jest bardzo estetyczna a funkcjonalnie nie różni się od własnego zęba.

Przy brakach częściowych stosujemy korony wykonane na implantach-pojedyncze lub połączone czyli mosty. Są one porcelanowe na stali złocie lub na cyrkonie. Okres osadzenia w jamie ustnej pacjenta oraz sposób jest analogicznych jak koron.

Implant zębowy ADP Clinic Lublin

Przy bezzębiu proponujemy uzupełnienia stałe lub ruchome. Ich rodzaj zależy od preferencji pacjenta oraz od warunków w jamie ustnej. W szczęce umocowanie protezy może zapewnić belka przymocowana do 4 implantów. Jest to uzupełnienie ruchome, wyjmowane ale o bardzo dobrej stabilności w ustach. Aby wykonać most czy protezę przykręcaną na stałe potrzebne jest minimum 6 implantów. Most cementowany i proteza przykręcaną z możliwością demontażu są odbudowami protetycznymi stałymi, nie wyjmowanymi.

W żuchwie protezę ruchoma można ustabilizować na dwóch zatrzaskach kulowych wkręconych do dwóch implantów lub na belce do której potrzeba 4 implantów. Wykonanie odbudowy protetycznej nie wyjmowanej wymaga minimum 6 implantów. Rozwiązaniem końcowym wówczas jest most lub proteza przykręcana. W bezzębiu czasem realizowanym rozwiązaniem stałym jest wykonanie koron na pojedynczych implantach, niezbędne wówczas jest 12 lub 14 wszczepów w łuku.

Zobacz również rozwiązania implantologii podokostnowej IUXTA-3D >>>

Implanty przywracają pełne funkcje żucia i rozdrabniania pokarmu oraz dają swobodę mówienia. Gwarantują estetykę i piękny uśmiech przez długie lata. Dzięki protezom lub mostom zamocowanym na implantach, pacjenci mogą zapomnieć o dolegliwościach związanych z ruszającą się ruchomą protezą. Implanty bardzo rzadko wymagają jakichkolwiek poprawek, są bardzo wygodne i zapewniają stabilność. Minimalizują także bezpowrotny zanik kości, który następuje po usunięciu zęba z zębodołu.

Masz pytania?
Zadzwoń do nas +48 81 528 02 09 Pn – Pt 9:00 – 20:00, napisz do nas na adp@adpclinic.pl lub wypełnij Formularz