Implanty Zębowe Lublin

ADP Clinic Lublin

Implantologiaw stomatologii

Implantoprotetyka jest działem stomatologii, który łączy w sobie interdyscyplinarną wiedzę z zakresu protetyki, chirurgii stomatologicznej i periodontologii.

Nowoczesna implantoprotetyka zapewnia uzyskanie doskonałych efektów wizualnych przy bardzo wysokim bezpieczeństwie i skuteczności, sięgających 99% wszystkich zabiegów. Dzięki dzisiejszym możliwościom rozległe braki zębowe u Pacjentów, bądź też całkowity brak zębów można odtworzyć wykorzystując implanty zębowe. Rozwiązanie to sprawia, że Pacjenci nie będą czuli, ani widzieli różnicy. Dzięki implantom, wiele osób, w tym gwiazdy ekranu, może czarować pięknym uśmiechem a pełna funkcjonalność w zakresie rozdrabniania i przeżuwania pokarmu pozwala delektować się wszystkimi swoimi ulubionymi potrawami. Współczesne rozwiązania implantologiczne stoją na najwyższym poziomie, począwszy od funkcji aż po estetykę.

Implantologia ADP Clinic Lublin

Czym są Implanty Zębowe

Implanty stomatologiczne ADP Clinic Lublin

Implanty zębów to specjalnie skonstruowane śruby z tytanu, które lekarz umieszcza w kości szczęk Pacjenta, aby mogły służyć jako trwałe podparcie dla nowych zębów czy też nowej protezy. Można powiedzieć, że implanty zębów mają zastąpić korzeń utraconych zębów. Implantacja natychmiastowa lub w okresie 2-3 miesięcy po ekstrakcji zęba, jest optymalnym czasem na przeprowadzenie zabiegu, dzięki czemu możemy ograniczyć zanik kości który ma miejsce zawsze po usunięciu zęba.

białe zęby ADP Clinic lublin

Tytan w Implantologii

Jedną z najistotniejszych cech implantów zębowych jest ich wykonanie z tytanu. Materiał ten jest biozgodny, czyli obojętny wobec tkanek człowieka – nie powoduje reakcji zapalnej organizmu wytwarzanej do zwalczania ciała obcego. Dzięki temu tytan może zespolić się z kością i nie zostanie odrzucony przez organizm Pacjenta. Wykorzystanie tego materiału w implantologii stomatologicznej zrewolucjonizowało możliwości lecznicze dla Pacjentów.

Tytanowe implanty zębowe nie maskują braków zębowych, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujące i świetnie wyglądające nowe zęby. Po leczeniu implantologicznym nowy ząb będzie się składał z dwóch części: umieszczonego w kości implantu i naddziąsłowej części protetycznej. Gdy zastosujemy tu koronę pełnoceramiczną, efekt wizualny będzie doskonały. Zastosowanie implantów zębowych nie jest ograniczone tylko do uzupełnienia pojedynczych braków. Implantologia stomatologiczna pozwala bowiem na obudowę kilku zębów, a nawet na pełną rekonstrukcję w przypadku bezzębia. Wykonanie kilku implantów zębowych pozwoli Pacjentom zapomnieć o niezbyt miłym odkładaniu swojej starej protezy na noc do szklanki lub wyciągania jej podczas spożywania niektórych posiłków.

Leczenieimplantologiczne w Lublinie w ADP Clinic

W oparciu o posiadane od 1997 roku doświadczenie implantologiczne i implanto-protetyczne proponujemy pacjentom szereg trwałych i skutecznych rozwiązań odbudowy braków zębowych. Wymagany minimalny okres od zabiegu wszczepienia implantu zębowego, do jego obciążenia to 3-4 miesiące. W szczególnych sytuacjach wykonujemy odbudowy lub obciążenie natychmiastowe na wszczepach w dniu ich założenia.

Plan leczenia każdego pacjenta zostaje indywidualnie przygotowany na podstawie badania lekarskiego, analizy badań dodatkowych i doświadczenia leczącego zespołu z Lublina. 

Pacjent informowany jest o całym procesie leczenia, związanym z tym bezpieczeństwem, czasem oraz co równie ważne, o kosztach leczenia.

Po wzroście implantu wybór opcji protetycznej zależy od preferencji pacjenta uwzględnionych w planie leczenia.

W przypadku pojedynczych ubytków zębów stosujemy implanty, na których po integracji z kością cementujemy koronę protetyczna. Proponujemy pacjentom wykonanie koron protetycznych na stali złocie lub pełnoceramicznych – na cyrkonie. Są one osadzane w ustach na łącznikach protetycznych przykręconych do implantu. Łączniki mogą być tytanowe lub cyrkonowe a o ich rodzaju decydują względy kosmetyczne oraz wytrzymałościowe. Korona na implancie jest bardzo estetyczna a funkcjonalnie nie różni się od własnego zęba.

Przy brakach częściowych stosujemy korony wykonane na implantach-pojedyncze lub połączone czyli mosty. Są one porcelanowe na stali złocie lub na cyrkonie. Okres osadzenia w jamie ustnej pacjenta oraz sposób jest analogicznych jak koron.

Implant zębowy ADP Clinic Lublin

Implanty zębów Lublin w ADP Clinic

W ADP Clinic Lublin proponujemy pacjentom wykonanie koron protetycznych na stali lub pełnoceramicznych – na cyrkonie. Są one osadzane w ustach na łącznikach protetycznych przykręconych do implantu zębowego. Łączniki mogą być tytanowe lub cyrkonowe, a o ich rodzaju decydują względy kosmetyczne oraz wytrzymałościowe. Korona na implancie zębowym jest bardzo estetyczna, a funkcjonalnie nie różni się od własnego zęba.

Przy brakach częściowych stosujemy korony wykonane na implantach – pojedyncze lub połączone czyli mosty. Są one porcelanowe na stali lub na cyrkonie. 

Przy bezzębiu proponujemy uzupełnienia stałe lub ruchome. Ich rodzaj zależy od preferencji pacjenta oraz od warunków w jamie ustnej. W szczęce umocowanie protezy może zapewnić belka przymocowana do 4 implantów. Jest to uzupełnienie ruchome, wyjmowane ale o bardzo dobrej stabilności w ustach. Aby wykonać most czy protezę przykręcaną na stałe potrzebne jest minimum 6 implantów. Mosty i protezy przykręcane z możliwością demontażu są odbudowami protetycznymi stałymi, nie wyjmowanymi.

W żuchwie protezę ruchoma można ustabilizować na dwóch zatrzaskach kulowych wkręconych do dwóch implantów lub na belce do której potrzeba 4 implantów. Wykonanie odbudowy protetycznej nie wyjmowanej wymaga minimum 6 implantów. Rozwiązaniem końcowym wówczas jest most lub proteza przykręcana. 

W bezzębiu mamy również możliwość wykonania koron na pojedynczych implantach, niezbędne wówczas jest 12 lub 14 wszczepów w łuku.

Zobacz również rozwiązania implantologii podokostnowej IUXTA-3D >>>

Implanty przywracają pełne funkcje żucia i rozdrabniania pokarmu oraz dają swobodę mówienia. Gwarantują estetykę i piękny uśmiech przez długie lata. Dzięki protezom lub mostom zamocowanym na implantach, pacjenci mogą zapomnieć o dolegliwościach związanych z ruszającą się ruchomą protezą. Implanty bardzo rzadko wymagają jakichkolwiek poprawek, są bardzo wygodne i zapewniają stabilność. Minimalizują także bezpowrotny zanik kości, który następuje po usunięciu zęba z zębodołu.

Masz pytania?
Zadzwoń do nas +48 81 528 02 09 Pn – Pt 9:00 – 20:00, napisz do nas na adp@adpclinic.pl lub wypełnij Formularz