Zalety wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębowe są jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w dziedzinie stomatologii. Oferują wiele korzyści pacjentom, którzy stracili jednego lub kilka zębów. W poniższym artykule przybliżymy zalety wszczepienia implantów zębowych oraz wskażemy, dla kogo ta metoda leczenia może być najlepsza.

Implanty zębowe – zalety

Implanty umieszczamy w miejscu utraconych zębów. W ten sposób zapobiegamy przemieszczaniu zębów sąsiednich, a także wysuwaniu do luki zębów przeciwstawnych. Na wszczepionych implantach osadzamy korony protetyczne, które do złudzenia imitują zęby naturalne, a praktycznie są nie do odróżnienia od zębów sąsiednich.
Stosując tę metodę leczenia odbudowujemy zarówno estetykę uśmiechu jak i funkcję żucia.

Wszczepienie implantu – im szybciej, tym lepiej

Po utracie zęba czas gra na niekorzyść w tej metodzie leczenia. Im dłużej od usunięcia tym większe zaniki kostne. Najlepiej skonsultować się z lekarzem jeszcze przed zabiegiem ekstrakcji zęba, ponieważ czasami możliwa jest implantacja natychmiastowa po usunięciu. W większości przypadków zęby utracone zostały dawno i jest duży deficyt kości. Nie dyskwalifikuje to jednak absolutnie pacjenta z leczenia.

Nasza klinika specjalizuje się w pomocy pacjentom z dużymi brakami zębowymi i dużymi zanikami kostnymi. Z powodzeniem Odbudowujemy pełne łuki zębowe. Leczenie jest często wioloetapowe, ale efekt jest przewidywalny i w naszych rękach satysfakcjonujący dla pacjenta i lekarza.

Podsumowanie

Wskaźnik sukcesu wszczepienia implantów zębowych jest bardzo wysoki, a korzyści dla pacjentów są nie do przecenienia. Jeśli zastanawiasz się nad tą formą leczenia, pamiętaj o licznych korzyściach, które oferuje.

Jeżeli myślisz o wszczepieniu implantów zębowych, warto skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie. Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej ADP Clinic. Umów się na wizytę dzwoniąc pod numer tel. +48 81 528 02 09 lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie https://adpclinic.pl/implantologia/. Nasz zespół profesjonalistów chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

0 comments on “Zalety wszczepienia implantów zębowych

Comments are closed.