Gaz Rozweselający – Nowością w ADP Clinic!

Bez bólu ADP Clinic Lublin

Gaz rozweselający w ADP Clinic!

Sedacja, czyli znieczulenie gazem rozweselającym podczas wizyty stomatologicznej, to metoda bezpieczna i szeroko stosowana na świecie, choć mniej popularna w naszym kraju. Polega na kilkuminutowym wdychaniu gazu przez założoną na nos gumową maseczkę. Pozwala zniwelować odczucia towarzyszące zabiegom stomatologicznym takim jak strach i stres. Gaz rozweselający jest zatem świetnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów.

Komu polecamy leczenie stomatologiczne z użyciem gazu rozweselającego?

To rozwiązanie możemy polecić:

  • Osobom z tzw. traumą dentystyczną;
  • Cierpiącym na choroby serca – mieszanka jaką ma gaz rozweselający zawiera dużą ilość czystego tlenu, dzięki czemu dociera on do naczyń wieńcowych w większych ilościach;
  • Chorym na nadciśnienie – sedacja zmniejsza poziom lęku i stresu, a w związku z tym zabezpiecza przed wzrostem ciśnienia krwi podczas zabiegu;
  • Chorym na astmę i padaczkę – podtlenek azotu (gaz rozweselający) poprawia sprawność oddychania i znacznie redukuje ryzyko wystąpienia ataków padaczkowych czy astmatycznych;
  • Osobom z dużą nadpobudliwością nerwową lub silnym odruchem wymiotnym;
  • Każdemu, kogo czeka długi i monotonny zabieg, np. protetyczny czy chirurgiczny.

Zazwyczaj sedacja jest kwestią wyboru, ale w przypadkach występowania chorób serca, astmy czy padaczki może być jedyną możliwością znieczulenia, a z pewnością najbezpieczniejszą jego metodą. Dawkowanie określa stomatolog. Gaz rozweselający musi być podawany w odpowiednim stężeniu.

Sedacja wziewna, czyli znieczulenie gazem rozweselającym

Gaz rozweselający jak sama nazwa wskazuje, podawany jest w formie gazu. Z racji łatwego przyswajania poprzez oddychanie, szybko dociera do organizmu, powodując pożądany efekt.

Sedacja wziewna u dzieci opiera się na tych samych zasadach co w przypadku osób dorosłych

Jakie są zalety sedacji w stomatologii?

Leczenie w podtlenku azotu częściowo zmniejsza odczuwanie bólu. Można przez to powiedzieć, że jest to znieczulenie gazem rozweselającym. Po kilku minutach wdychania gazu stajemy się odprężeni i spokojniejsi. Metoda jest bezpieczna i często także stosuje się ją także u dzieci. 

Po wyprowadzeniu ze stanu sedacji w krótkim czasie po wizycie możemy samodzielnie prowadzić samochód. Pozytywnie i motywująco na osoby odczuwające strach wpływa też fakt, że często nie pamiętają dokładnie przebiegu wizyty.

0 comments on “Gaz Rozweselający – Nowością w ADP Clinic!

Comments are closed.