Dlaczego Amerykanie mają takie ładne zęby?

Amerykański usmiech ADP Clini Lublin

Białe, proste zęby kojarzą się nam nie tylko z wizerunkiem gwiazd Hollywood, ale także z przeciętnych obywateli USA. Czemu Amerykanie zawdzięczają swoje piękne uśmiechy i co zrobić, aby nasze wyglądały tak samo?

Piękne zęby symbolem statusu

Stan zębów dla mieszkańców Ameryki jest niejako symbolem statusu społecznego. Osoby, które dbają o zdrowie i wygląd jamy ustnej są postrzegane jako bogatsze. Piękne zęby połączone z ogólnym schludnym wyglądem zwiększają też szanse na zdobycie dobrej pracy, więc rodzice dbają o zęby swoich pociech już od ich najmłodszych lat. Na porządku dziennym jest częste szczotkowanie, a większość dzieci przechodzi też leczenie ortodontyczne – nawet w przypadku niewielkich wad zgryzu.

Dbać o zęby jak Amerykanin

Przeciętny Amerykanin chodzi do stomatologa na zabieg profesjonalnej higienizacji zębów przynajmniej 2 razy w roku, czyli tyle, ile przeciętny zdrowy człowiek powinien. Bardzo popularne w USA są także zabiegi wybielania zębów – zarówno te domowe, jak i gabinetowe. Często jednak przedkłada się wygląd zębów ponad ich zdrowie, a tego nie powinniśmy robić. Zanim zdecydujemy się na wybielanie, powinniśmy wyleczyć wszelkie ubytki. Jeśli chcemy połączyć leczenie zębów z ich wybielaniem, dobrze jest od razu powiadomić o tym stomatologa, który będzie mógł ustalić kolejność zabiegów i zadbać np. o to, by kolor plomb nie odróżniał się od koloru zębów po wybielaniu.

Higiena, leczenie i …

Najpiękniejsze hollywoodzkie uśmiechy najczęściej jednak nie są zasługą natury i długich lat dbania o zęby, a dziełem najlepszych lekarzy implantologów i protetyków. Są więc osiągalne niemal dla każdego. Z tej opcji korzystają także gwiazdy polskiej telewizji i celebryci. Protetyka nie dotyczy tylko osób z bezzębiem – ma wiele do zaoferowania również tym z Państwa, którzy chcą zadbać jedynie o wygląd swojego uśmiechu.

Jeśli marzą się Państwu zęby niczym z okładek kolorowych magazynów, zapraszamy na konsultację: tel. 81 528 02 09

Nasi lekarze zaproponują odpowiednie zabiegi: leczenie protetyczne, zachowawcze, higienizację czy wybielanie zębów – w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów.

0 comments on “Dlaczego Amerykanie mają takie ładne zęby?

Comments are closed.